Matematik konferansı düzenlenecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Matematik konferansı düzenlenecek

29 Aralık 2023 Cuma günü Çaycuma Belediyesi Çarşamba Konferans Salonu’nda düzenlenecek konferans, saat 14.00’de başlayacak. Konferansta ZBEÜ Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Kaya “Geometrik şekiller”, Öğretim Üyesi Dr. Ece Gülşah Çolak ise “Atatürk ve matematik” başlıklı birer sunum yapacak.

Çaycuma’nın bilimsel gelişimini önemsiyorum

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Öğrencilerimizin matematiğe ilgisini artırmak, özgüvenlerini geliştirmek, matematiğin tarihi gelişimi ve buna bağlı olarak insan düşüncesinin gelişmesindeki rolünü kavratmak amacıyla bir konferans planladık. Bülent Ecevit Üniversitesinin değerli hocalarının katılımıyla düzenlenecek konferansa, halkımızın yanı sıra liselerimizin sayısal bölümlerinde öğrenim gören çocuklarımız da katılacak. Çaycuma’nın bilimsel gelişimi için çok önemsediğim konferansa büyük bir arzuyla katılan değerli hocalarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

Matematik ülkelerin çağdaş bir topluma dönüşmesine katkılar sunuyor

Matematiğin hayatımızda çok önemli rolü olduğunu söyleyen Kantarcı, “Matematik başta mühendislikler olmak üzere ekonomiden ticarete, fizikten yaşamımızı kolaylaştıran her türlü araç gerecin imalatına kadar pek çok alanda kullandığımız bir sistem. Yalnızca hayatımızı kolaylaştırmakla kalmıyor, zihinsel becerilerimizi artırıp, analitik düşünme yeteneğimizi de geliştiriyor. Problem çözme yetisi de kazandıran matematik yarattığı zihni gelişimle ülkelerin çağdaş bir topluma dönüşmesine de önemli kakılar sunuyor.” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Her bilim alanı gibi matematikte de başarılı insanlar yetiştirmeliyiz

Kantarcı açıklamalarını, “Gelişmiş bir toplum olarak Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için her bilim alanı gibi matematikte de başarılı insanlar yetiştirmeliyiz. Bu konferans bu doğrultuda küçük de olsa atılmış bir adım. Belediyemizle tam bir koordinasyon içinde çalışan Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Bülent Ecevit Üniversitemizin değerli yöneticilerine teşekkür ederken tüm vatandaşlarımızı konferansa davet ediyorum.” diyerek tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Matematik konferansı düzenlenecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.