Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden adaylık için CHP’ye başvurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden adaylık için CHP’ye başvurdu

ANKARA-BAH 

Başvuru sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yavaş, “Biz Ankara Büyükşehir Belediyesinin adil bir şekilde kaynakları boşa götürmeden, dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermek istedik ve çok şükür bunu başardık aynı yolda devam edeceğiz. Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmaya devam edeceğiz. Herkese çok teşekkür ediyorum ve kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum” dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için başvuruda bulundu. Yavaş, başvuru için geldiği CHP Ankara İl Başkanlığında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Kendimi Ankara halkına emanet ediyorum”

Yavaş, adaylık başvurusunu tamamladıktan sonra, “Herkese çok teşekkür ediyorum
ve kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum” dedi.  “Türkiye’mizin gururu başkentimizi gerçek hüviyetine kavuşturmak için çalışıyoruz” diyen Yavaş, şöyle konuştu: “Seçimden önce verdiğimiz söz Ankara halkına israf etmeden şeffaf, katılımcı bir yönetim getireceğimizi, bir zihniyet değişikliği yapacağımızı ve tarafız bir şekilde Ankara halkına hizmet etmenin sözünü vermiştik. ‘Proje nedir?’ diye soranlara en büyük projemiz aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımızı yine Ankara halkı için harcamak diye söz vermiştik. Yakında, seçimden önce sunduğumuz 100 projeden kaçını gerçekleştirdik bunun sunumunu yapacağımız. Büyük bir toplantı yapıp, Ankara halkına söz verdiğimiz gibi hesap vereceğiz. Belediye başkanlığı süremizce Türkiye’ye örnek olacak daha önce uygulanmamış birçok uygulama var bunları da basınla ve kamuoyuyla paylaşacağız. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesinin adil bir şekilde kaynakları boşa götürmeden dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermek istedik ve çok şükür bunu başardık ve aynı yolda devam edeceğiz.”

“Halka öncelik veren yönetimimiz aynı şekilde devam edecek”

“En büyük amacımız Ankara halkının yaşadığı yerde mutlu olan betona değil yeşile, güneşe, halka öncelik veren yönetimimiz aynı şekilde devam edecek” diyen Yavaş, “Amacımız şu; belediye meclisinde gördüğümüz olayları görmek istemiyoruz. Demokrasiye aykırı şekilde yönetimimiz olmayacak. Ankara’da belediye meclisinde çoğunluğu sağlamak suretiyle… Hiçbir zaman şikâyet etmedik hizmet etmekten de geri kalmadık. Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmaya devam edeceğiz ve İnşallah başaracağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden adaylık için CHP’ye başvurdu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.